Filtr do sušičky
Jak na perfektní stav filtrů do sušičky? Pravidelná údržba je základ.
Sušička prádla by měla být pomocníkem, který vám ulehčí práci s prádlem a ušetří váš čas. Pokud ale stav svého spotřebiče budete zanedbávat, nebude správně fungovat, a naopak vám práci s prádlem znepříjemní. Na co si dát pozor?
 
Na kvalitě sušení se podepíše rychlost odstřeďování v pračce, ale také čistota filtrů. Kvůli zaneseným filtrům může dojít nejen k poškození spotřebiče, ale také k tomu, že se prádlo v sušičce neusuší. Jak o filtry do sušičky pečovat?
 
Proč je pravidelná údržba důležitá
Pravidelná údržba sušičky se podepisuje nejen na jejím stavu, ale také na stavu vašeho prádla i na nárocích na spotřebu energie. Co se stane, pokud budete péči o spotřebič zanedbávat?
Výkon a výsledky sušení – kvůli ucpanému filtru a kondenzátoru bude sušení trvat déle a jeho výsledky budou neuspokojivé.
Peníze a energie – ucpané filtry vedou ke zvýšené spotřebě energie, což se podepíše na stavu vašeho bankovního konta.
Životnost – zanedbávaná sušička bude náchylnější k poruchám a pravděpodobně vám brzy odejde.
Záruka – pokud dojde k poruše z důvodu zanedbávání základní údržby přístroje, nemusí vám být oprava uznána jako záruční.
 
Jak na čištění filtrů do sušičky
Filtrační systém se liší na základě typu sušičky. Z manuálu zjistíte, zda doma máte sušičku kondenzační či kondenzační s tepelným čerpadlem. Díky úspornějšímu provozu dnes uživatelé stále častěji sahají po provedení s tepelným čerpadlem.
 
Pro všechny sušičky platí, že vyžadují čištění filtrů na vlákna. Jak na to?
1. Vyjměte celý filtr,
2. zmáčknutím páček jej otevřete,
3. navlhčenou rukou setřete prach a zbytky vláken,
4. podívejte se přes filtr, a pokud spatříte prach, vysajte jej vysavačem,
5. pokud je síťka zalepena zbytky pracích prostředků či aviváží, vyčistěte ji pomocí kartáčku a vlažné vody se saponátem,
6. filtr do sušičky vkládejte, až když je suchý,
7. zacvakněte jej k sobě a vraťte na původní místo.
 
Kondenzační sušička s tepelným čerpadlem má další filtr ve spodní části. Je schovaný za plastovým krytem. Jeho tvar je obdélníkový a obsahuje molitanovou pěnovou vložku pro zachycení i toho nejjemnějšího prachu. Jak jej čistit?
 
1. Otevřete kryt, otočte páčkami a sejměte vnitřní kryt.
2. Vyjměte celý trojúhelníkový filtr, rozevřete jej a vysajte.
3. Vytáhněte molitanovou část, kterou prachu nejlépe zbavíte vysavačem
4. Molitanový filtr je možné umýt i pod tekoucí vodou. V tomto případě jej do celé soustavy spodního filtru vraťte, až bude pořádně vyschlý.
 
Jestliže při čištění zjistíte, že vám některý z filtrů nejde řádně vyčistit, pořiďte si náhradní filtry do sušičky, které můžete pořídit třeba na internetu. Pamatujte, že pokud přes filtry nemůže proudit dostatek čerstvého vzduchu, prodlužuje se proces sušení, a prádlo tak může být po dokončení programu stále vlhké. Věnujte své sušičce péči a můžete se spolehnout na její dlouhotrvající službu.
 
U nás v nabídce najdete nahradní filtr do sušičky značek Beko, Samsung, AEG, Candy, Hoover, Whirlpool, Gorenje, Bosch, Amica, LG