Rozběhové kondenzátory
Nefunguje Vám čerpadlo, kompresor, sekačka nebo jiný stroj s elektromotorem (pračka, myčka)?
Pravděpodobně máte vadný nebo poškozený rozběhový kondenzátor?
 
Nabízíme ověřené a kvalitou osvědčené rozběhové (motorové) kondenzátory od výrobce DUCATI:
 
Kategorie rozběhových kondenzátorů je určena pro ty, kteří mají problémy s fungováním svých elektrických strojů a zařízení, jako jsou čerpadla, kompresory, sekačky, pračky nebo myčky, které jsou poháněny elektromotorem. Pokud se setkáváte s problémy, jako je nedostatečný točivý moment, snížené otáčky nebo neschopnost motoru roztočit se, je pravděpodobné, že váš rozběhový kondenzátor je vadný nebo poškozený.
 
Rozběhové kondenzátory pro motory, také nazývané motorové kondenzátory, jsou vyrobeny z metalizovaného papíru nebo metalizované fólie. Pokud dojde k průrazu v kondenzátoru, fólie se poškodí a odpaří se v místě průrazu. Výsledkem je nižší kapacita kondenzátoru, ale může stále fungovat. Průraz fólie obvykle nastává v důsledku přepětí nebo ztenčení fólie způsobeného přehřátím kondenzátoru.
 
V kategorii rozběhových kondenzátorů najdete široký výběr těchto součástek různých kapacit a hodnot. Pokud nejsou údaje na kondenzátoru čitelné, nabízíme i metody pro přibližný výpočet kapacity rozběhového kondenzátoru. Například na základě výkonu motoru můžete určit hodnotu kondenzátoru pomocí vypočtených hodnot, které jsou uvedeny níže v našich často kladených otázkách (FAQ).
 
V naší nabídce naleznete rozběhové kondenzátory s různými kapacitami, které odpovídají potřebám vašeho motoru. Zajišťujeme kvalitní výrobky a doporučujeme zaokrouhlení vypočtených hodnot na nejbližší dostupnou hodnotu kapacity kondenzátoru.
 
Obnovte funkčnost svých elektromotorů s našimi rozběhovými kondenzátory. Vyberte si správnou kapacitu a zajistěte tak optimální výkon a spolehlivost vašich zařízení.
 
 
FAQ (časté otázky):
Rozběhové kondenzátory pro motory (také motorové kondenzátory) jsou z metalizovaného papíru nebo z metalizované fólie. Pokud nastane v kondenzátoru průraz, dojde k poškození fólie a fólie se v místě průrazu odpaří a kondenzátor může zase fungovat dál, ale s nižší kapacitou. Průraz fólie většinou nastane přepětím nebo ztenčením fólie způsobeným přílišným tepelným namáhání. Ohřívají ji ztráty v kondenzátoru. Pokud motor má kondenzátor o menší kapacitě, proud v pomocném vinutí je menší, než by měl být. Díky tomu má motor menší točivý moment, klesnou mu otáčky nebo se se zátěží vůbec nerozeběhne.
 
Jak vypočítat přibližně kapacitu rozběhového kondenzátoru v případě nečitelných údajů  na něm. Jednofázové motory s rozběhovým kondenzátorem:
Metoda č.1: Na 1 kW štítkového výkonu -cca.  60 mikrofaradů
Metoda č.2: Na 1A štítkového výkonu - cca. 15 mikrofaradů
 
1 kW = 60 mikrofaradů
1,2 kW = 72 mikrofaradů
1,5 kW = 90 mikrofaradů
 
Vypočtenou hodnotu kondenzátoru lze zaokrouhlit na nejbližší vyráběnou hodnotu kapacity. Například pro vypočtenou hodnotu 57µF lze použít vyráběnou hodnotu 55 nebo lépe 60µF.
 
 
 
 
 
 
Rozběhové kondenzátory můžete také přímo zakoupit v naší kamenné prodejně v Hradci Králové - kontakt.